Jestem kobietą, jestem matką, jestem ofiarą. Blogerzy dla BezpiecznaJa

bezpieczeństwo kobiet
bezpieczeństwo kobiet

„Jestem kobietą, jestem matką, jestem ofiarą” – tymi słowami rozpoczynają swój cykl szkoleniowy dwie wspaniałe działaczki – Dominika i Marta. To one są autorkami akcji BezpiecznaJa, czyli bezpłatnych szkoleń, które odbędą się w wielu miastach Polski dla uczennic szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz dla kobiet pełnoletnich. Celem spotkań jest zwiększenie bezpieczeństwa i co ważne, poczucia bezpieczeństwa w lokalnych społecznościach, rodzinach, domach.

co 5 kobieta pada ofiarą gwałtu 

90% kobiet padło ofiarą jakiejś przemocy

85% zgwałconych kobiet zna swojego oprawcę

Te przerażające liczby padają w zrealizowanym przez dziewczyny materiale filmowym. Te szokujące statystyki sprawiły, że postanowiły stworzyć program profilaktyki przemocy i gwałtu, który ma poprawić bezpieczeństwo kobiet poprzez świadomość.

Jeśli chcecie poczuć przedsmak tych warsztatów to polecamy zajrzeć na kanał akcji na YouTube. Na nas największe wrażenie zrobił akurat ten materiał:

Patronat nad akcją BezpiecznaJa objęło Stowarzyszenie Fair Is, które ma ten sam cel. Przeciwdziała przemocy i dba o to, by informacje o szkoleniach dotarły do jak największej liczby osób. My także postanowiliśmy przyłączyć się do akcji i nieść tę informację dalej. Do tego samego zachęcamy Was:

  • opowiedz o akcji rodzinie i znajomym
  • udostępnij informacje na swoim Facebooku lub w innych mediach społecznościowych
  • wesprzyj akcję wpłatą gotówkową, szczegóły znajdziesz tutaj: Pomagam.im
  • jako firma skorzystaj z przycisku “Zaproponuj Mecanat”, podaj kwotę, którą możesz wesprzeć Stowarzyszenie i powiedz, czego w zamian oczekujesz
  • jako bloger/publicysta opublikuj wpis spełniając podane przez organizatorów warunki

Jeśli uważasz, że szkolenie BezpiecznaJa przydałoby się w Twojej miejscowości, to zgłoś się do organizatorów za pomocą:

  1. strony internetowej
  2. Facebooka
  3. YouTuba
  4. Stowarzyszenia Fair Is
  5. Pomagam.im

Bezpieczeństwo jest bardzo ważne dla nas wszystkich. Zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Przecież żaden z Panów nie chce, by ofiarą przemocy stała się jego matka, siostra, żona czy sąsiadka. Dlatego przy okazji apeluję: panowie, dbajcie o bezpieczeństwo swoich kobiet. 

Pamiętajcie, poczucie szczęścia zależy od poczucia bezpieczeństwa. 

Komentarze:

comments

7 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *