Jak nie zwariować z kotem? Kompletujemy wyprawkę

co kupić dla kota
co kupić dla kota

W naszym domu pojawiły się dwa długo wyczekiwane słodziaki. Są wyjątkowo grzeczne i urocze, dlatego z szybkością błyskawicy skradły nasze serca. Natychmiast okazało się jednak, że nie wystarczy je tylko karmić i głaskać. Wymagają troski i opieki, a gdy zostają same w domu tęsknią i… się nudzą. Z tego powodu mogą powodować szkody, które nie są ich złą wolą, a naturalnym zewem. Postanowiliśmy wyjść temu naprzeciw i odpowiedzieć sobie na pytanie: co kupić dla kota, żeby wszystkim żyło się lepiej?

Co kupić dla kota do spania

Noc jest długa, a ciemność zachęca do kocich wędrówek. A przynajmniej z takiego wychodziliśmy założenia. Okazało się jednak, że nasze koty mogą przesypiać całą noc. Co więcej, na idealne do tego miejsce wybrały naszą pościel. Postanowiliśmy je od tego odzwyczaić i nie żałując funduszy, zainwestowaliśmy w wygodne legowisko, ponieważ nie sprawdził się wiklinowy koszyk wypełniony miękkim kocykiem. Specjalnie przeznaczone dla kotów posłanie również nie od razu przypadło im do gustu. Nasze kociaki bardzo się przeciwko niemu buntowały chcąc spać z nami w przytulnej pościeli. Pchały się między nas pomimo kilku wypadków, kiedy zostały przez nas przygniecione przez sen. Po bardzo wielu przenosinach do legowiska, kociaki w końcu w nim zostały, a teraz same chętnie ucinają tam drzemkę. My zyskaliśmy spokojny sen oraz pościel bez kociej sierści.

Co kupić dla kota do głaskania

Jeden z naszych słodziaków posiada długą sierść, która dodaje mu uroku i sprawia, że bardzo przyjemnie się go głaszcze. I chociaż latem jej nie gubi, wymaga regularnego wyczesywania. Porządną szczotkę/grzebyk można kupić już za kilkanaście złotych. Koty uwielbiają czesanie. Ba, są wręcz zazdrosne o siebie nawzajem. Szczotkowanie pozwala je wyczyścić także z pchełek i brudów, które zbierają przemierzając zakurzone zakamarki domu i balkonu.

Co kupić dla kota do drapania

Maluchom pazurki trzeba obcinać nawet dwa razy w miesiącu, ponieważ tak szybko rosną. Nożyce kupiliśmy za kilka złotych i chociaż pierwsze obcinanie zakończyło się buntem, każde kolejne jest coraz większą przyjemnością. Kocięta najpierw relaksujemy długim głaskaniem, by następnie przystąpić do zabiegów higienicznych. Dzięki odpowiednim przygotowaniom z czasem same wyciągają łapki, by je oporządzić. Jednak nawet regularne obcinanie pazurków nie rozwiązuje kwestii drapania mebli. Dlatego zamontowaliśmy drapak, który choć przyjęty nieufnie, spełnia swoją rolę.

Co kupić dla kota do podróżowania

Lubimy podróżować, dlatego musieliśmy zaopatrzyć się w transporter, który przydaje się także podczas wyprawy do weterynarza. Wybraliśmy model wykonany z materiału, aby podczas jazdy samochodem nie poobijać naszych delikatnych zwierzaków o plastik, do czego mogłoby dojść gdybyśmy wybrali twardy model. Kociaki bardzo go lubią, czasami w nim śpią, innym razem bawią się w nim w chowanego 😉

Co kupić dla kota do przetrwania

Gdy wyjeżdżamy tylko na weekend, kociaki-słodziaki zostają same w domu. Aby nie przymarły nam z głodu lub pragnienia kupiliśmy im dozowniki do wody i suchej karmy. Teraz mamy pewność, że nie zabraknie im ani jedzenia ani picia podczas naszego wyjazdu. Dozownik pozwala przechować 700 ml substancji, co akurat wystarcza na weekend przy dwóch głodomorach.

Co kupić dla kota do siusiania

Gdy posiada się dwa koty, jest co sprzątać. Instynkt każe im zakopywać odchody, a robią to bardzo zapamiętale. Gdy pracuje aż osiem łapek, żwirek roznosi się po całym mieszkaniu. Dlatego zainwestowaliśmy w zamykaną kuwetę. Wygląda jak domek z drzwiczkami, co sprawia, że daje kociakom poczucie prywatności podczas załatwiania potrzeb fizjologicznych oraz nie pozwala kamyczkom wydostać się poza jej obręb. Okazała się prawdziwym wybawieniem przy zachowaniu czystości w domu.

Kuwetę sprzątamy regularnie, ponieważ koty nie załatwiają się w brudnych miejscach. Gdy kuweta jest zapuszczona – szukają innego kąta. Dlatego dbając o ich komfort jesteśmy pewni, że nie będziemy zbierać kup po domu. Kupiliśmy także łopatkę, która pozwala w higieniczny sposób się ich pozbyć. Nie bez znaczenia jest także żwirek, którego używamy. Najbardziej sprawdza się silikonowy oraz bentonit sodowy, czyli produkt pochodzenia naturalnego. Kupiliśmy też odświeżacz do kuwety, ale okazał się zbędny. Gdy regularnie się sprząta, nie ma konieczności jego stosowania.

Mamy pytanie do kociarzy, polecacie jeszcze jakieś produkty, które ułatwią nam życie z kotami pod jednym dachem? Powiedzcie, co kupić dla kota?

co kupić dla kota
co kupić dla kota

Jeżeli los zwierząt nie jest Ci obojętny przyłącz się do akcji “Zwierzęta to nie zabawki” i kup wirtualną cegiełkę KLIK w naszym zaprzyjaźnionym sklepie zoologicznym. Dochód z akcji przeznaczony jest na pomoc konkretnym zwierzakom, które Ty wybierasz.

Nie bądź taka, daj piątaka dla kociaka!

Nie bądź taki nakarm psiaki!

Będziemy bardzo wdzięczni za udostępnienie tej informacji innym.

Komentarze:

comments

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *