Balsam redukujący owłosienie – hit czy kit?

Balsam redukujący owłosienie
Balsam redukujący owłosienie

O tym, że depilacja spędza mi sen z powiek pisałam już przy okazji recenzji: Lista skarg i zażaleń. Depilator Philips Satinsoft HP6520/01. Dlatego bardzo, ale to bardzo skusił mnie ten produkt. Wybrałam go do testowania dzięki uprzejmości firmy MAZIDŁA.

Balsam redukujący owłosienie

 

Balsam redukujący owłosienie

Substancją aktywną zawartą w balsamie jest telocapil. To surowiec redukujący owłosienie i je osłabiający. Przeszkadza włosowi podczas kolejnych faz wzrostu. To powoduje, że następny włos prawdopodobnie nie wyrośnie na jego miejsce lub będzie rósł słabszy. Systematyczne stosowanie produktów z jego udziałem nie pozbawi Ciebie wszystkich włosów, ale osłabi je i zredukuje ich ilość. Co jeszcze znajdziemy w składzie balsamu?

  • mleczko winogronowe – działa nawilżająco i przeciwdziała podrażnieniem (np. spowodowanym mechaniczną depilacją)

  • wielkocząsteczkowy kwas hialuronowy – dba o nawilżenie skóry, zwiększa przenikalność cennych składników aktywnych w skórę

  • kompleks silikonowy – charakteryzuje się podobnymi właściwościami do wielocząsteczkowego kwasu hialuronowego

  • olej (macerat) brzozowy – nawilża i oczyszcza skórę; posiada właściwości przeciwzapalne

  • olejowy ekstrakt z rozmarynu – przyspiesza regenerację skóry oraz wydłuża czas użyteczności kosmetyku

  • alantoina – zmiękcza naskórek, przyspiesza jego regenerację

Balsam należy stosować regularnie przez dwa miesiące i nie zaprzestawać depilacji. Dzięki takiej konsekwencji wiele włosów nie wyrośnie wcale lub ich wzrost nastąpi w mniejszym i osłabionym stopniu. Dodatkowo dzięki aktywnym składnikom pielęgnuje skórę i chroni przed podrażnieniami.

Z załączonych półproduktów powstanie około 100 ml mleczka o jasnokremowym kolorze bez wyczuwalnego zapachu.

I co? Hit czy kit? 

Balsam redukujący owłosienie stosowałam raz dziennie przez miesiąc i zauważyłam pierwsze efekty – sporo włosów wypadło, ale nie wszystkie. Początkowo skóra lekko swędziała w reakcji na kosmetyk. Mam nadzieję, że te, które będą rosły staną się widocznie słabsze. Balsam redukuje część owłosienia i opóźnia odrastanie golonych czy wyrywanych włosków. Koi i łagodzi po depilacji, nawilża sfatygowaną skórę. W miarę stosowania depilacja staje się rzadsza. Jednak co ważne, balsam redukujący owłosienie należy stosować regularnie, aby na każdym etapie wzrostu włosa przeszkadzać mu rosnąć.

Moim zdaniem to hit na niechciane włoski na twarzy czy ramionach. Jeśli ich wszystkich nie usunie to chociaż rozjaśni i osłabi. Pamiętajcie jednak, że stosowanie tego produktu nie zastąpi Wam depilacji czy golenia włosków, a jedynie wesprze te działania, sprawiając że efekt będzie dłużej się utrzymywał.

Zrobić sobie krem? 

Sklep Mazidła.com oferuje półprodukty kosmetyczne, z których można wykonać różnego rodzaju kosmetyki. Receptury powstały na bazie aktualnych publikacji naukowych i popularnonaukowych z zakresu kosmetyki. Znajdziemy w nich aktywne składniki gwarantujące skuteczność. Kosmetyk robi się samodzielnie, aby mieć pewność, że nie znajdzie się w nim nic, co jest zbędne – wypełniacze, zagęstniacze, które nadają syntetyczny kolor, zapach czy konsystencję. Nie znajdzie się tam także nic, co mogłoby Tobie zaszkodzić.

Każdy zestaw zawiera składniki niezbędne do wykonania jednej porcji kosmetyku. Porcje półproduktów są odważone i zapakowane w sterylne buteleczki i fiolki. Załączona instrukcja jest czytelna i łatwa do wykonania. To wszystko sprawia, że stworzenie własnego kosmetyku zajmuje kilkanaście minut.

Kosmetyczna obsesja, która wciąga 

Nie są to jednak kosmetyki dla każdego. To produkty dla świadomych konsumentek. Nie przypominają tych ze sklepowych półek – zapakowanych w śliczne pudełeczka, nie oszałamiają zapachem. W zamian oferują jednak same naturalne składniki.

Jeżeli chcecie poznać wszystkie szczegóły dotyczące właściwości produktów i półproduktów zachęcam do lektury: BIBLIOTEKA Mazideł.

O ich produktach pisaliśmy także tutaj: Gdy przychodzi czas na pierwsze kosmetyki przeciwzmarszczkowe – zrób je sama!

 

Balsam redukujący owłosienie

Komentarze:

comments