Krzesła ogrodowe. Ponadczasowa drewniana klasyka

Krzesła ogrodowe. Ponadczasowa drewniana klasyka

Krzesło. Prosty mebel, który wcale nie tak prosto wybrać. Musi być wygodne, a także trwałe, zwłaszcza gdy zamierzamy używać go w ogrodzie. Czy krzesła ogrodowe z drewna to dobre rozwiązanie? Czy sprawdzą się u każdego?

Wyobraź sobie swój wymarzony ogród. Pełen pięknych roślin, zacieniony i spokojnych kąt przy domu, w którym możesz zrelaksować się po ciężkim dniu lub wypić poranną kawę na świeżym powietrzu. Nie może zabraknąć w nim wygodnego miejsca do siedzenia, a więc zakup mebli ogrodowych to priorytet. Jakie krzesła ogrodowe najlepiej wybrać, aby były wygodne, piękne i przede wszystkim nadawały się do zastosowania na zewnątrz?

Rodzaje krzeseł ogrodowych

Wybór krzeseł do ogrodu nie jest łatwy. Wybierać możemy spośród kilku rodzajów wykonanych z różnych materiałów. Oto cztery najpopularniejsze opcje, chętnie wybierane do mniejszych i większych ogrodów.

  • Krzesła plastikowe – są najtańsze, ale też najmniej odporne na uszkodzenia i niezbyt atrakcyjne wizualnie.
  • Krzesła metalowe – możemy znaleźć różne modele, od dosyć ciężkich krzeseł kutych po takie wykonane z dosyć lekkiej stalowej konstrukcji z siedziskiem z tkaniny.
  • Krzesła rattanowe – mogą być wykonane z naturalnego rattanu lub technorattanu i są jedną z droższych, ale też efektowniejszych opcji, jeśli chodzi o meble do ogrodu.
  • Krzesła drewniane – to klasyka, która obroni się zawsze, ponieważ drewno jest solidnym i pięknym materiałem naturalnym, choć wymaga regularnej konserwacji i ochrony przed negatywnymi warunkami: wilgocią czy słońcem. Na rynku możemy znaleźć modele w całości wykonane z drewna oraz krzesła mające metalową konstrukcję a siedzisko i oparcie wykonane z drewna.

składany fotel reżyserski

Składany fotel reżyserski z drewna akacjowego i wytrzymałej tkaniny fot. Ogrodosfera.pl

Czym kierować się przy wyborze krzeseł do ogrodu?

W myśl zasady „dla każdego coś dobrego” nie u wszystkich sprawdzi się aluminium czy drewno. Warto dobierać krzesła ogrodowe do swoich potrzeb, kierując się m.in. tym:

  • jaki masz budżet na meble ogrodowe,
  • czy będziesz użytkować krzesła pod zadaszeniem,
  • w jakim stylu planujesz urządzić ogród lub taras,
  • czy znajdziesz czas na konserwację mebli.

Jeśli masz bardzo okrojony budżet, wybierz zwyczajne meble plastikowe. Co prawda niska cena równa się niska jakość, ale będzie gdzie usiąść. Jeśli jednak najważniejsza jest dla Ciebie trwałość, zainwestuj w meble ogrodowe metalowe np. z aluminium. Będą dobre, zwłaszcza gdy zależy Ci na wysokiej odporności na warunki atmosferyczne i nie masz czasu na regularną konserwację krzeseł.

W każdym innym przypadku warto zainwestować w krzesła ogrodowe drewniane. Sprawdź, dlaczego są tak cenione.

Komplet krzeseł z drewna akacjowego przy obiadowym stole na tarasie fot. Ogrodosfera.pl

Komplet krzeseł z drewna akacjowego przy obiadowym stole na tarasie fot. Ogrodosfera.pl

Krzesła drewniane – ogrodowa klasyka

Drewno to materiał 100% naturalny, co czyni wykonane z niego meble ogrodowe perfekcyjnym uzupełnieniem wypełnionego roślinnością przydomowego kącika. Pasują do rustykalnych, wiejskich ogrodów, ale sprawdzą się też na bardziej nowoczesnym tarasie czy w altanie urządzonej w stylu angielskim. To klasyczny materiał, który sprawdzi się zawsze.

Różnorodność wzorów drewnianych krzeseł pozwala dobrać je do swoich potrzeb – w sklepach internetowych dostępne są dziesiątki modeli m.in. z drewna akacjowego lub dębowego, z elementami metalowymi, z podłokietnikami lub z wysokim oparciem, a także w różnych stylach.

Zaletą drewnianych krzeseł ogrodowych jest nie tylko ich wygląd i naturalność, ale też trwałość. Drewno to materiał odporny na uszkodzenia mechaniczne i atmosferyczne (pod warunkiem, że będzie dobrze zakonserwowany), który zapewnia solidne podparcie. Wszystkie dane techniczne, m.in. to jaki ciężar może wytrzymać dane krzesło, można sprawdzić na przykład na ogrodosfera.pl. Jeśli natomiast po latach użytkowania ząb czasu odciśnie na nich ślad, łatwo je odrestaurować – wystarczy wyszlifować drewno i nałożyć nową warstwę ochronnego lakieru, bejcy lub oleju do drewna.

Komentarze:

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *