Biurko retro czy stylowy sekretarzyk do pracy w domu?

Każde mieszkanie powinno mieć jedno specjalne miejsce, w którym będzie można wykonywać typowo biurową pracę. Chodzi tu o możliwość swobodnego napisania listu, przeanalizowania rachunków, czy też po prostu nieskrępowanej pracy przy komputerze. Najczęściej do tego celu kupowane jest duże biurko, które albo nie jest zbyt estetyczne, albo zajmuje ogromny fragment domowej, jakże cennej przecież przestrzeni. A może by tak, zamiast takiego biurka wybrać coś mniejszego, np. biurko sekretarzyk?

Kupujemy retro biurko

W niektórych przypadkach ucieczka od typowego biurka nie jest możliwa. Każdy posiadacz komputera stacjonarnego lub przynajmniej laptopa, takie biurko musi posiadać. Nie oznacza to jednak, że musi to być biurko o oklepanej i nieco już niemodnej formie. Na rynku znaleźć można wiele ciekawych rozwiązań. Jednym z nich jest z całą pewnością biurko retro.

biurka klasyczne

Kupując biurko do komputera, pamiętać trzeba przede wszystkim o jego ergonomii. Wynika to przede wszystkim z wymiarów. Najważniejszą sprawą jest wysokość blatu, która powinna mieć warto koło 70 centymetrów, szerokość około 120 centymetrów i głębokość na poziomie 80 centymetrów. Takie wymiary pozwolą nie tylko zachować odpowiednią ergonomię, lecz także znaleźć miejsce na każdy potrzebny przy pracy z komputerem sprzęt.

Nie oznacza to jednak, że takie biurko musi być nudne, ponieważ na rynku znaleźć można rozwiązania bardzo stylowe, które razem z blatem potrafią połączyć także dodatkowa przestrzeń w postaci szuflad, czy też półek, jeszcze bardziej zwiększając zdolności ergonomiczne danego mebla.

A może jednak stylowy sekretarzyk?

Wielu użytkownik mimo nawet najładniejszego i najbardziej eleganckiego biurka, nie lubi przy nim pracować i czas ten ogranicza zupełnie do minimum. Dla takich właśnie osób powstało biurko sekretarzyk.

biurko sekretarzyk

Jego ogromną zaletą jest przede wszystkim zajmowanie nawet o połowę mniej miejsca niż typowe biurko komputerowe. Dodatkowo taki sekretarzyk posiada bardzo dużo półek, często umieszczonych na samym blacie, co jeszcze bardziej zwiększa jego funkcjonalność. Oczywiście posiada odpowiednią ilość miejsca na nogi, a także ergonomię, dzięki czemu praca przy nim będzie równie bezpieczna, jak i wygodna. Z uwagi jednak na swoje niewielkie wymiary, maksymalnym komputerem, który może na nim zostać umieszczony, jest netbook, lub też niewielki laptop.

Które z tych rozwiązań wybrać?

Powstaje jednak zasadnicze pytanie, które z tych dwóch rozwiązań powinno się wybrać? Niestety nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wszystko zależne jest tak naprawdę od osobistych preferencji, a także gustu.

Osoby lubujące się w pracy przy komputerze powinny wybrać tradycyjne biurko. Jeśli jednak ktoś za wszelką cenę unika takiego zajęcia, a czas ten jest ograniczony do minimum, nie ma najmniejszej potrzeby wybierania tradycyjnego dużego biurka. Zupełnie wystarczający będzie ładny sekretarzyk.

Komentarze:

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *