Terminal płatniczy za darmo. W czasach epidemii warto płacić bezgotówkowo

Terminal płatniczy za darmo. W czasach epidemii warto płacić bezgotówkowo

Darmowy terminal płatniczy to oferta programu Polska Bezgotówkowa. W ramach programu przedsiębiorcy mogą otrzymać urządzenia płatnicze za darmo. Przez 12 miesięcy nie płacą też prowizji od transakcji! To duże udogodnienie, zwłaszcza w czasach epidemii. Zarówno rządzący, jak i eksperci WHO zalecają korzystanie z płatności bezgotówkowych.

Program Polska Bezgotówkowa skierowany jest do właścicieli firm, którzy dotychczas, lub przez okres ostatnich 12 miesięcy, nie oferowali swoim klientom możliwości płacenia bezgotówkowo. Przeznaczony jest także do przedsiębiorców, którzy otwierają nowy biznes. Ideą programu jest rozpowszechnienie płatności bez gotówki i ułatwienie dostępu do terminali płatniczych przedsiębiorcom.

Program cieszy się dużą popularnością. Do końca 2019 roku do właścicieli firm trafiło 200 tysięcy darmowych terminali płatniczych! Do wyboru są terminale standardowe w wersji stacjonarnej lub przenośnej. Gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa i akceptują płatności najpopularniejszymi kartami takimi jak Visa, Mastercard, Diners, UPI i JCB, a także płatności systemem BLIK i płatności telefonem komórkowym. W ramach Polski Bezgotówkowej można także wybrać nowoczesny terminal Smart D220.

Oprócz funkcji jakie oferuje terminal standardowy, nowoczesny, bezprzewodowy terminal smart posiada dotykowy ekran, jest lekki i poręczny i przyjazny w obsłudze. Posiada wytrzymałą baterię, która pozwala na przeprowadzenie nawet do 200 transakcji i posiada funkcję przechowywania elektronicznych potwierdzeń transakcji dzięki czemu nie trzeba kupować papieru do terminala. Może pracować przez połączenie Wi-Fi lub GSM.

Terminal płatniczy – dlaczego warto?

Płatności bezgotówkowe niezmiennie zyskują w Polsce popularność. Nic dziwnego. Statystycznie, każdy z nas jest posiadaczem karty płatniczej, ponieważ w Polsce wydano już ich ponad 40 milionów!

Klienci cenią sobie płatności bezgotówkowe. Jak twierdzą, są one szybkie, wygodne, bezpieczne i komfortowe. Zamiast odliczać konkretną kwotę, czekać na jej przeliczenie przez kasjera i wydanie reszty, wystarczy zbliżyć kartę do czytnika. Przy zakupach do określonej kwoty nie jest wymagane nawet wpisanie numeru PIN.

W związku z ostatnimi wydarzeniami w kraju i na świecie związanymi z epidemią koronawirusa rządzący i eksperci Światowej Organizacji Zdrowia zalecają korzystanie z płatności bezgotówkowych zamiast gotówki. Podniesiony zostaje również limit kwoty, przy której nie będzie konieczne wpisywanie na klawiaturze terminala kodu PIN. Dotychczas było to 50 zł, obecnie – 100 zł.

W wielu krajach dotkniętych epidemią banknoty są dezynfekowane i poddawane 14-dniowej kwarantannie. Na ich powierzchni mogą się bowiem gromadzić drobnoustroje chorobotwórcze i, wraz z nią, być przekazywane innym osobom. Ryzyko znacznie się zmniejsza przy płatnościach zbliżeniowych kartą – której jesteśmy wyłącznym użytkownikiem.

Poza tym płatności kartą są bezpieczne z jeszcze jednego względu – środki trafiają bezpośrednio na konto przedsiębiorcy. W przypadku kradzieży lub zgubienia karty można też ją natychmiast zastrzec. Tymczasem zgubienie lub kradzież gotówki niemal z pewnością oznacza utratę pieniędzy.

Chcesz zainstalować w swoim przedsiębiorstwie terminal płatniczy? Więcej o ofercie eService w ramach Polski Bezgotówkowej dowiesz się na stronie https://bezgotowki.pl/oferta/.

Komentarze:

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *