3 powody, dla których warto wybierać systemy płatności internetowych

system płatności internetowej
system płatności internetowej

Za zakupy robione w internecie możemy płacić na kilka sposobów. Obecnie do dyspozycji mamy głównie tradycyjne przelewy, płatności za pobraniem, zapłatę kartą płatniczą lub kredytową on-line oraz płatności internetowe. Skupmy się na tej ostatniej metodzie, ponieważ w stosunku do powyższych jest ona zdecydowanie najwygodniejsza, a przy tym bardzo bezpieczna i łatwa. Dlaczego podczas zakupów w sieci warto wykorzystać system płatności internetowej?

Znacznie wygodniej niż przy zwykłym przelewie

Systemy płatności internetowych to bardzo dobra alternatywa dla zwykłych przelewów. Przede wszystkim nie musimy wypisywać już formularza przelewu samodzielnie. To powoduje, że oszczędzamy czas i minimalizujemy ryzyko pomyłek.

Gdy wybierzemy system płatności internetowej, możemy zapłacić znacznie szybciej. Nie ma potrzeby żmudnego kopiowania danych takich jak numer konta, imię i nazwisko odbiorcy, tytuł przelewu. Wszystko odbywa się automatycznie, a naszym zadaniem jest tylko potwierdzenie transakcji przez wpisanie kodu SMS, który otrzymamy z banku.

system płatności internetowej

Szybsza wysyłka ze sklepu internetowego

Drugim ważny, atutem prezentowanej metody jest przyspieszenie wysyłki. Jak to możliwe? Gdy wybieramy zwykły przelew i wysyłamy go jako przelew międzybankowy, czyli pomiędzy bankami, wówczas czas księgowania trwa średnio jeden dzień. O tyle opóźnia się nasza wysyłka.

Jeżeli wybierzemy płatności internetowe z systemem, sprzedawca od razu otrzymuje informację o zapłacie niezależnie od tego, z którego banku płacimy. Dzięki temu może od razu zacząć realizować zamówienie.

Bezpieczniejsze zakupy w internecie

Nie możemy również zapominać o tym, że systemy płatności online sprawiają, że kupowanie w internecie jest jeszcze bezpieczniejsze. Zapłata odbywa się przez pośrednika, dlatego możemy płacić bez ryzyka.

Aby dołączyć do systemu płatności sklep musi spełnić określone, restrykcyjne wymagania. Wobec tego znacznie bezpieczniejsze jest kupowanie w tych sklepach internetowych, które korzystają z takich systemów. To oznacza, że są wiarygodnym kontrahentem. W przypadku problemów będziemy mogli liczyć na pomoc pośrednika i odzyskać swoje pieniądze.

system płatności internetowej

Komentarze:

comments

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *