Skuteczny impregnat ochronno-dekoracyjny Vidaron

Skuteczny impregnat ochronno-dekoracyjny Vidaron

Chociaż oferta impregnatów ochronnych do drewna oferuje wiele różnych produktów, to trudno znaleźć równie popularny środek co Vidaron. Dzięki doskonałej skuteczności działania jest on chętnie wybierany przez osoby szukające wydajnego impregnatu pozwalającego uzyskać zarówno estetyczny wygląd, jak i długotrwałą ochronę przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi.

Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem impregnatu do drewna lub chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób z niego korzystać, aby uzyskać maksymalną trwałość, zapoznaj się z poniższymi wskazówkami.

Popularny impregnat do drewna Vidaron

Impregnat Vidaron już po pierwszym malowaniu idealnie uwydatnia piękno naturalnego drewna, a jeden litr produktu wystarczy do pokrycia nawet 11 metrów kwadratowych powierzchni drewnianej. Produkt dostępny jest w różnych kolorach, co pozwala dopasować go do każdego gatunku drewna. Dostępne kolory to między innymi sosna złocista, orzech włoski, sekwoja kalifornijska, antracyt szary, dąb winchester oraz orzech.

Tak zróżnicowana oferta pozwala uzyskać idealny efekt z uwzględnieniem potrzeb i preferencji estetycznych klienta, a matowe wykończenie pomalowanej powierzchni może zostać wykorzystane na przykład do podkreślenia rysunku słojów drewna.

Istotną zaletą produktu Vidaron jest to, że zapewnia doskonałą odporność na biokorozję (w tym również siniznę, glony oraz grzyby). Może być więc stosowany zarówno wtedy, gdy trzeba zabezpieczyć surowe drewno przeznaczone do wykorzystania na zewnątrz, jak i do podłóg oraz innych rodzajów drewna wewnątrz pomieszczeń.

Preparat do impregnowania drewnianych podłóg

Uniwersalność preparatu pozwala uniknąć kupowania wielu różnych produktów, aby zabezpieczyć wszystkie materiały drewniane stosowane w domu i na zewnątrz. Wybrane zastosowania impregnatu Vidaron to między innymi:

  • zabezpieczanie ogrodzeń i bram,
  • malowanie pergoli,
  • ochrona altan,
  • zabezpieczanie drzwi i okien,
  • malowanie drewnianych mebli ogrodowych,
  • ochrona elementów dekoracyjnych,
  • ochrona mebli domowych,
  • malowanie boazerii.

Przed przystąpieniem do aplikacji impregnatu Vidaron należy pamiętać o konieczności odpowiedniego przygotowania powierzchni. Oznacza to między innymi wysuszenie i wyczyszczenie drewna (w tym również usunięcie starych powłok lakieru).

Jeżeli chodzi o sposób nanoszenia impregnatu, należy stosować pędzel lub w przypadku mniejszych elementów stosować zanurzenie. Chociaż w większości przypadków oczekiwane efekty można uzyskać już po nałożeniu pierwszej warstwy, zaleca się stosowanie dwóch warstw produktu. Pomiędzy warstwami należy odczekać 12 godzin.

Polecany produkt do ochronno dekoracyjnego malowania drewna

Wysoki poziom ochrony powierzchni drewna obejmujący między innymi grzyby pleśniowe, możliwość zachowania jego naturalnej barwy, a do tego zabezpieczenie przed niszczącymi warunkami atmosferycznymi sprawiają, że impregnat do drewna Vidaron jest tak chętnie wybieranym produktem. Dzięki niemu podkreślisz piękno drewna wszystkich elementów. Warto również wspomnieć o gwarancji skutecznej ochrony, którą producent deklaruje na sześć lat.

Vidaron to uniwersalny impregnat, który świetnie zabezpieczy drewno. Może być stosowany w celach ochronnych i dekoracyjnych. Jest łatwy w aplikacji i wydajny, dzięki czemu jedno opakowanie powinno wystarczyć do prac domowych. Produkt dostępny jest w opakowaniach o pojemności 0,7, 2,5, 4,5 i 9 l.

Artykuł sponsorowany

Komentarze:

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *