Rejsy żeglarskie dla młodzieży – Mazury 2020

młodzieżowy rejs mazury

Każdego roku Mazury odwiedzają tysiące turystów. Powstaje tam coraz więcej atrakcji turystycznych i udogodnień dla zwiedzających oraz żeglarzy. Budowane są nowe porty na szlaku żeglownym, jeziora są dobrze oznakowane. Plaże przyciągają fanów pływania a liczne szlaki rowerowe zachęcają do długich przejażdżek. Jeśli jeszcze nie znasz Krainy Wielkich Jezior to wybierz się tam koniecznie w sezonie letnim 2020. Co zrobić aby podczas jednego wyjazdu zwiedzić jak najwięcej? To proste! Zapisz się na młodzieżowy rejs żeglarski organizowany przez szkołę żeglarstwa PuntoVita i odwiedź różne zakątki Mazur! Nasze trasy obejmują najpiękniejsze miejsca i najciekawsze atrakcje szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Zapraszamy na obozy żeglarskie bez względu na wiek czy umiejętności żeglarskie.

Dlaczego Mazury?

Dlaczego akurat Mazury powinniśmy wybrać jako cel przyszłych wakacji? Miłośnicy aktywnego wypoczynku zakochają się w tym miejscu. Liczne szlaki rowerowe, wypożyczalnie sprzętu wodnego (kajaków, rowerków wodnych itp.), malownicze miejsca zachęcające do spacerów, każdy znajdzie coś dla siebie. Żeglarze mogą korzystać z wielkich jezior i kanałów, dzięki którym można dotrzeć w bardzo ciekawe i urokliwe miejsca. Organizując obozy i rejsy żeglarskie dla młodzieży staramy się zawrzeć w ich trasie jak najwięcej atrakcyjnych i malowniczych miejsc. Odwiedzamy popularne miejscowości takie jak Giżycko, gdzie zwiedzić możemy Wieżę Ciśnień, obejrzeć most obrotowy i zacumować w nowoczesnym porcie Ekomarina.

Przypływamy również do Mikołajek, gdzie możemy zrelaksować się w Parku Wodnym „Tropikana” i spróbować mazurskich specjałów kulinarnych w okolicznych restauracjach. Odwiedzamy też mniejsze porty i zaciszne malutkie przystanie, takie jak Stare Sady, gdzie możemy odpocząć od tłumów i zdrzemnąć się na hamaku. Tamtejsza restauracja oferuje również przepyszną szarlotkę, której trzeba koniecznie spróbować. Każde z tych miejsc jest niepowtarzalne, ma inny klimat i warte jest odwiedzenia. Dołącz do naszej załogi i poznaj najciekawsze miejsca na Mazurach.

Dlaczego żeglarstwo?

Każdy kto kiedyś próbował żeglarstwa wie, jak wciągająca jest to dyscyplina. Obozy żeglarskie to dobra zabawa dla młodych ludzi. Na młodzieżowym rejsie żeglarskim można poznać wielu rówieśników i zawrzeć przyjaźnie, niektóre trwają przez długie lata. Obozy żeglarskie organizowane przez szkołę żeglarstwa PuntoVita zapewniają dużo atrakcji każdego dnia. Nasza kadra instruktorska pomaga przyswoić niezbędną wiedzę żeglarską od podstaw. W trakcie pływania uczymy manewrowania, pływania na żaglach i silniku.

Wszystko odbywa się pod czujnym okiem sterników, którzy dbają o bezpieczeństwo załogi. Pobyty na lądzie spędzamy zwiedzając okoliczne atrakcje lub odpoczywając na jachtach. Załoga może uczestniczyć również w wykładach z teorii. Taka wiedza będzie przydatna dla osób, które będą chciały uzyskać patent żeglarski. Żeglarstwo jest aktywną formą spędzania czasu. Gwarantuję, że nikt nie zazna nudy, a wręcz przeciwnie będzie się świetnie bawił w gronie rówieśników.

Rejs czy szkolenie żeglarskie? Zdecyduj!

Zdecydowałeś już, że chcesz spróbować jachtingu. Co dalej? Jaki rodzaj rejsu wybrać? Rejs turystyczny czy od razu szkolenie żeglarskie? Wszystko zależy od tego, na jak dużej intensywności nauki i treningu Ci zależy. Jeżeli chcesz wybrać się na rejs żeglarski dla młodzieży, aby zapoznać się z podstawami jachtingu i po prostu zwiedzić Mazury to dobrym wyborem będzie rejs turystyczny. Pierwsze kroki na jachcie będziesz stawiał pod okiem instruktora. Na rejsie turystycznym więcej czasu spędza się na wypoczynku i rekreacji.

Można w spokoju poopalać się na pokładzie czy poczytać książkę po pokładem. Szkolenie żeglarskie natomiast skupia się przede wszystkim na nauce żeglarstwa. Jeśli w przyszłości planujesz samodzielnie prowadzić jacht to lepiej wybrać rejs z patentem żeglarskim. Podczas szkolenia będziesz miał okazję wielokrotnie stanąć za sterem i przećwiczyć wszystkie manewry. Nauczymy Cię samodzielnie cumować, stawiać i kłaść maszt. Dowiesz się sporo na temat teorii żeglowania, meteorologii, zapoznamy Cię z zasadami oraz przepisami obowiązującymi na wodzie.

Bez względu na to jaki rodzaj rejsu wybierzesz i tak na każdym z nich czeka Cię mnóstwo dobrej zabawy. Posiadamy szerokie grono stałych klientów, którzy co roku wracają do nas, aby na nowo odkrywać Mazury. Mamy duże doświadczenie w organizacji rejsów żeglarskich dla różnych grup wiekowych. Wiemy już jak sprawić, żeby młodzi ludzie odłożyli smartfony i dobrze się bawili w gronie rówieśników.

Zapraszamy do skorzystania z oferty rejsów i obozów żeglarskich dla młodzieży w sezonie 2020. Już teraz zapisz się na nasz rejs. Z nami poznasz najpiękniejsze zakątki Mazur, zawrzesz nowe znajomości i nauczysz się żeglarstwa. Kto wie, może żeglarstwo stanie się Twoją pasją i kiedyś dołączysz do grona naszych instruktorów albo wystartujesz w regatach.

Komentarze:

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *