Parownica TECNOVAP – dezynfekcja maksymalnie prosta

Parownica TECNOVAP - dezynfekcja maksymalnie prosta

Nie jest tajemnicą, że rozwiązania oferowane przez markę Tecnovap, zdążyły już podbić wiele europejskich rynków. Tak też jest w przypadku rynku polskiego, w obszarze którego polscy konsumenci wręcz zafascynowali się modelami parownic Tecnovap i innych urządzeń czyszczących tego producenta. Co warto wiedzieć o nim samym, a także o dostarczanych przezeń parownicach?

O producencie Tecnovap

Wszystko zaczęło się od niejakiego Giuliano Franchiniego, który w połowie lat 80 ubiegłego wieku, pełnił funkcję głównego inżyniera odpowiedzialnego za projektowanie myjek parowych. Praca ta pozwoliła mu zdobyć niezbędne doświadczenie w tworzeniu marki, którą dziś znamy pod nazwą Tecnovap.

Marka ta powstała już w 1985 roku, a jej synonimem stały się kotły parowe powstające ze stopów materiałów szlachetnych. Do ich produkcji zastosowano innowacyjną (w tamtych czasach) metodę TIG Nowością były też wymienne elementy grzewcze, które do tego czasu montowano wyłącznie na stałe.

Firma Tecnovap rozwinęła się do tego stopnia, że dziś może ona zaoferować swoim klientom aż 30 różnych modeli parownic, dostosowanych do potrzeb wielu różnych użytkowników. Produkty Tecnovap można wykorzystywać zarówno w celach profesjonalnych (np. hotele, szpitale, przedszkola) lub też przemysłowych. W Polsce oficjalnym przedstawicielem tej marki jest firma Multimatic.

parownice tecnovap

Parownice Tecnovap – myjki parowe do dezynfekcji

Charakterystyka obydwu rodzajów myjek Tecnovap jest dość prosta. W przypadku modeli profesjonalnych, marka ta kładzie szczególny nacisk na wydajność, skuteczność i wygodę użytkowania. Co ciekawe, zadbano też o wyjątkowy design tych produktów, które wyróżniają się miłą dla oka linią i przyjaznym interfejsem użytkownika. Dzięki ich odpowiednio dobranym parametrom pracy, doskonale sprawdzają się one we wnętrzach, których wyposażenie nie jest odporne na działanie silnego strumienia pary wodnej.

Z kolei modele przeznaczone do prac przemysłowych, zapewniają optymalne i niezawodne czyszczenie nawet najbardziej wymagających zabrudzeń. Maksymalna moc przemysłowych parownic Tecnovap sięga aż 40 kW, dzięki czemu można za ich pomocą czyścić powierzchnie przemysłowe, które charakteryzują się wysokim stopniem zabrudzenia. Przemysłowe parownice Tecnovap nie są może tak dopracowane aranżacyjnie, ale i tak posiadają szereg rozwiązań, dzięki którym sprawdzą się one nawet w najtrudniejszych warunkach.

Parownice Tecnovap z podziałem wg. ciśnienia

Parownice marki Tecnovap projektowane są z uwzględnieniem zróżnicowanego ciśnienia roboczego. W zależności od modelu, może ono wynosić 4, 5, 6, 8 a nawet 10 bar. Najwyższe wartości ciśnienia dotyczą wyłącznie parownic i odkurzaczy przemysłowych, dzięki któremu mogą one w pełni skutecznie czyścić nawet najbardziej wymagające zabrudzenia. Oczywiście silna emisja pary wodnej, może doprowadzić do uszkodzenia czyszczonych elementów. Dlatego też każda z parownic marki Tecnovap, posiada wygodny system sterujący emisją pary.

Urządzenia z obsługą ciśnienia roboczego 10 bar, posiadają najczęściej funkcję emisji bardzo silnego strumienia suchej pary. Dzięki temu nie tylko skutecznie czyszczą one określone powierzchnie, ale też doskonale radzą sobie z ich kompleksową dezynfekcją. Poza tym silny strumień pary dociera do praktycznie każdego zakamarka czyszczonego przedmiotu, co stanowi istotną przewagę nad standardowymi metodami usuwania zabrudzeń. Ze względu na wysoką temperaturę emitowanej pary (nawet powyżej 100 stopni Celsjusza), maszyny te sprawdzają się również w przemyśle spożywczym, gdzie oprócz czystości, wymaga się dogłębnej dezynfekcji.

Parownice Tecnovap a technologie

1. Thermal Power Control

Dzięki tej funkcji, parownice Tecnovap wyróżniają się aż czterokrotnie wyższą efektywnością grzewczą, niż systemy grzejne zabudowane w modelach konkurencyjnych. Jest to możliwe dzięki powlekaniu grzałki specjalną powłoką ochronną, która zabezpiecza ją przed bezpośrednim działaniem wody.

Powłoka ta – wskutek działania temperatury – rozszerza się i kurczy, przez co ryzyko osadzenia się na jej powierzchni kamienia, jest zdecydowanie mniejsze. Wszelkie pozostałości osadów kamiennych opadają na dno zbiornika, dzięki czemu można je łatwo usunąć podczas standardowych czynności konserwatorskich. Warto też podkreślić, że w razie usterki, element grzejny może być łatwo wymieniony na nowy.

2. Bojler ze stali nierdzewnej

Sercem każdej parownicy marki Tecnovap, jest zaawansowany system grzewczy. Jego najważniejszym elementem jest bojler, który praktycznie w całości jest wykonany z wytrzymałej stali nierdzewnej. Charakteryzuje się on bardzo dużą odpornością na wysoką temperaturę i panujące w nim ciśnienie. Wynika to z faktu, że para generowana wewnątrz układu grzewczego, może osiągać temperaturę do 180 stopni. Jest to maksymalna wartość, jaką można osiągnąć w parownicach tego producenta.

Dlaczego temperatura panująca w bojlerze jest aż tak wysoka? Wbrew pozorom, nie jest to przypadek. Wysokie ciśnienie wygenerowanej pary w połączeniu z jej dużą temperaturą sprawia, że zmienia się ona w tak zwaną parę suchą o nienasyconej strukturze. Trudno zresztą wyobrazić sobie sytuację, by meble, wyposażenie hali produkcyjnych lub wnętrza, były czyszczone za pomocą pary o dużym stopniu zawilgocenia.

3. TRUE TEMP i system automatycznego napełniania bojlera

To jedna z najbardziej zaawansowanych technologii, oferowanych w ramach urządzeń marki Tecnovap. Dzięki niej woda w bojlerze może być na bieżąco uzupełniana. System ten działa niezależnie od stanu zapełnienia bojlera i od ciśnienia, które w nim panuje. Oznacza to, że parownica może pracować w trybie ciągłym, o ile ma oczywiście dostęp do źródła bieżącej wody.

Dotychczas nie było to możliwe, gdyż myjnie parowe musiały pracować z przerwami, w trakcie których kotły były chłodzone i ponownie napełniane wodą. Zastosowanie systemu TrueTemp przełożyło się na wzrost wydajności pracy urządzenia, co ma również wpływ na podniesienie komfortu pracy. Z układem tym powiązany jest system pomiaru poziomu wody.

4. Elektromechaniczny kontroler z samoodkamieniającym pływakiem

To nowoczesny system pomiarowy, który na bieżąco analizuje poziom wody w zbiorniku. Jednocześnie – dzięki innowacyjnej konstrukcji – jest on całkowicie odporny na działanie kamienia i innych, niebezpiecznych zagrożeń. Dynamiczny pływak porusza się w górę i w dół, dzięki czemu kamienny osad jest z niego na bieżąco usuwany.

Należy pamiętać, że system ten jest niezwykle ważny. To on decyduje o prawidłowym poziomie wody w zbiorniku. Jeśli jest on zbyt wysoki, to emitowana z parownicy para może być zbyt wilgotna. Usuwanie za jej pomocą zabrudzeń z tzw. trudnych powierzchni (meble, tkaniny), może być bardzo trudne i najprawdopodobniej nie przyniesie żądanych efektów.

Podsumowanie

Parownice Tecnovap to zaawansowane urządzenia, dzięki którym można z łatwością oczyścić i zdezynfekować dowolną powierzchnię. Produkty tej marki wyróżniają się uniwersalną i funkcjonalną konstrukcją, dzięki której z ich pomocą można usuwać różnego rodzaju zabrudzenia.

Komentarze:

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *