Obozy żeglarskie dla młodzieży – Mazury 2020

jachty mazury

Wybór wyjazdu wakacyjnego dla nastolatka może być nie lada wyzwaniem dla rodziców. Szkoła żeglarstwa PuntoVita od kilkunastu lat zajmuje się organizacją obozów żeglarskich na Mazurach. Na naszych rejsach dbamy o bezpieczeństwo uczestników, pomagamy przyswoić podstawową wiedzę i umiejętności żeglarskie oraz zapewniamy mnóstwo dodatkowych atrakcji. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Zadbamy aby Twój podopieczny spędził aktywnie czas w gronie rówieśników.

Dlaczego żeglarstwo?

Obozy żeglarskie to świetna zabawa dla młodych ludzi. Na naszych rejsach uczymy wszystkich elementów żeglarstwa potrzebnych do samodzielnego prowadzenia jachtu. Ponad to zwiedzamy najciekawsze miejsca na Mazurach i zapewniamy dodatkowe atrakcje (również na lądzie). Nasza kadra instruktorska pomaga uczestnikom w łatwy i przystępny sposób przyswoić umiejętności żeglarskie. Dbamy aby wszyscy załoganci poznali podstawy żeglarstwa. W trakcie dwutygodniowego rejsu każdy będzie mógł stanąć za sterem i przećwiczyć wszystkie podstawowe oraz zaawansowane manewry. Podczas pobytów na lądzie organizujemy wykłady z teorii, znajomość przepisów i zasad BHP jest bardzo ważna dla każdego żeglarza.

jachting dla młodzieży

Żeglarstwo jest aktywną formą spędzania wakacji. Na obozach żeglarskich nie ma czasu na nudę, załogi dobierane są pod względem wieku, dzięki czemu uczestnicy szybko się integrują. Żeglując po Mazurach możemy odwiedzić najciekawsze ich zakątki. Cumujemy w Giżycku i wędrujemy na sam szczyt wieży ciśnień. Pojawiamy się w dużych portach tętniących życiem (takich jak Sztynort) oraz w mniejszych, bardziej spokojnych, oferujących pyszną szarlotkę z lodami (np. Stare Sady). Dołącz do naszej załogi i przeżyj niezapomniane przygody, poznaj nowych ludzi i zwiedź Krainę Wielkich Jezior Mazurskich.

Mazury – idealne miejsce na aktywne wakacje

Mazury to jedna z najpiękniejszych krain w Polsce. Rozległe jeziora i okoliczne lasy przyciągają turystów. Region odpowiada na potrzeby zwiedzających, powstaje tu coraz więcej szlaków rowerowych i atrakcji turystycznych. Żeglarze mogą cieszyć się coraz większą liczbą nowoczesnych portów i przystani. Baza hotelowa jest szeroka, od pól biwakowych po pięciogwiazdkowe hotele, każdy znajdzie coś dla siebie. Do aktywnego wypoczynku zachęcają liczne wypożyczalnie rowerów, kajaków, łodzi, jachtów. W większych miastach organizowane są przeróżne imprezy muzyczne.
Najczęściej odwiedzanym miejscem przez turystów jest Giżycko. To największe mazurskie miasto położone między jeziorami.

Zatrzymując się w Giżycku warto odwiedzić miejscowe atrakcje. Obowiązkowym punktem do zwiedzenia na mapie powinna być Wieża Ciśnień. Po pokonaniu 162 schodów naszym oczom ukaże się panorama miasta. Widok z samej góry jest przepiękny, warto wybrać się tam o zachodzie słońca. Na wieży znajduje się również przytulna kawiarenka oferująca świeżo wyciskane soki i aromatyczną kawę.

Wiele osób wybiera się latem do Mikołajek. Mała miejscowość z bardzo dobrym zapleczem hotelowym i gastronomicznym. Atrakcją Mikołajek jest z pewnością park wodny „Tropikana” znajdujący się przy hotelu Gołębiewski. Kompleks basenów, liczne sauny, atrakcje wodne i boiska do gier zespołowych przyciągają wielu turystów i żeglarzy.
Jeśli jeszcze nie odwiedziliście tego zakątka koniecznie wybierzcie się tam w najbliższym sezonie wakacyjnym. Widoki są piękne a atrakcji nie brakuje, z pewnością nie będziecie się nudzić!

Obóz, kolonia czy kurs żeglarski? Sam zdecyduj!

Obozy żeglarskie na Mazurach to idealny wybór wakacji dla nastolatka. Teraz czas na wybór rodzaju wyjazdu. Obozy, kolonie oraz kursy żeglarskie mają na celu zaznajomić uczestników z podstawami żeglarstwa.

obóz żeglarski dla młodzieży mazury 2020

Obozy żeglarskie i kolonie

Jeśli nie jesteśmy pewni czy nasze pociechy polubią jachting warto zacząć od obozu żeglarskiego lub kolonii. Na tego rodzaju wyjazdach nauka żeglarstwa nie jest aż tak intensywna. Uczymy przede wszystkim zachowania się na jachcie, zasad bezpieczeństwa. Dbamy też o dodatkowe atrakcje, również te na lądzie. Na rejsach turystycznych jest mnóstwo czasu na odpoczynek. Wieczorami organizowane są ogniska z szantami lub różne gry i zabawy integracyjne.

Kursy żeglarskie

Jeżeli pociecha jest już trochę starsza (ma ukończone 14 lat) może uzyskać patent żeglarski. To dokument uprawniający do samodzielnego prowadzenia jachtu. Jest on konieczny, gdy chcemy sami wyczarterować (wypożyczyć) jacht żaglowy. Zatrudniamy wyłącznie doświadczonych instruktorów. Kursy żeglarskie prowadzone przez szkołę żeglarstwa PuntoVita są realizowane zawsze na najwyższym poziomie praktycznym oraz teoretycznym. Nasi sternicy dokładają wszelkich starań, aby nauczyć każdego uczestnika wszystkiego, co potrzebne do uzyskania patentu żeglarza jachtowego. Po dwutygodniowym kursie zdanie egzaminu na patent będzie już tylko formalnością.

obozy żeglarskie dla młodzieży

Komentarze:

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *