Jaki sprzęt i maszyny czyszczące dla młodej firmy sprzątającej?

maszyny dla firm sprzątających

Początkujące firmy sprzątające, aby przyciągnąć do siebie wielu potencjalnych klientów i móc prowadzić zdrową rywalizację, powinny jak najszybciej postawić na porządny sprzęt i maszyny czyszczące. Na rynku jest wielu godnych polecenia producentów, dlatego też wybranie najlepszego sprzętu, może być sporym wyzwaniem. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla młodych firm, które nie mają zielonego pojęcia jaki sprzęt dla firmy sprzątającej wybrać w pierwszej kolejności.

maszyny czyszczące

Kompleksowe zaopatrzenie firmy sprzątającej

Aby wybrać najlepszy sprzęt i maszyny czyszczące warto ustalić grupę docelową. Początkujące firmy z przyczyn finansowych nie zawsze mogą pozwolić sobie na zakup wszystkich maszyn z najwyższej światowej półki. Godne polecenia są najpotrzebniejsze urządzenia i takie maszyny, które w niedalekiej przyszłości będzie można stopniowo rozbudowywać, dzięki czemu znacząco zwiększy się ich funkcjonalność.

Warto jednak wyraźnie zaznaczyć że na środkach czystości i profesjonalnych maszynach nigdy nie warto oszczędzać. W dużej mierze to właśnie dzięki nim będzie można prowadzić zdrową rywalizację ze swoimi największymi konkurentami.

Jaki sprzęt dla małej firmy sprzątającej?

Początkujące firmy sprzątające skupiają się przede wszystkim na sprzątaniu mieszkań prywatnych i małych firm. W pracach tych niezbędne są niezawodne maszyny przenośne. Mowa tutaj między innymi o odkurzaczach do pracy na sucho, które tak naprawdę są podstawowym narzędziem do sprzątania. Godne polecenia są niewielkie odkurzacze mobilne, dzięki którym będzie można dokładnie odkurzyć nawet bardzo ciasne pomieszczenia.

firma sprzątająca jaki sprzęt

Aby poradzić sobie z dywanami i wykładzinami niezbędne są z kolei profesjonalne odkurzacze piorące. Oryginalny odkurzacz piorący od renomowanego producenta jest w dzisiejszych czasach najlepszą alternatywą dla popularnych szorowarek do dywanów. Każda szanująca się firma sprzątająca powinna posiadać w swoim asortymencie nowoczesne parownice. Mowa tutaj oczywiście o uniwersalnych myjkach parowych, dzięki którym można nie tylko dokładnie wyczyścić różnorodne powierzchnie, ale również je dezynfekować. Przemysłowe parownice poradzą sobie nawet z największymi zabrudzeniami. To właśnie dzięki nim będzie można zaoszczędzić sporo cennego czasu i nerwów.

Jaki sprzęt do czyszczenia pomieszczeń biurowych i komercyjnych?

Początkujące firmy wbrew pozorom nie muszą skupiać się jedynie na kompleksowym czyszczeniu niewielkich powierzchni. Dzięki odpowiednim maszynom będzie można poradzić sobie nawet z dużymi magazynami, halami i zakładami przemysłowymi. Aby sprawnie obsługiwać wymagający sektor B2B warto jak najszybciej rozbudować swój park maszynowy. W pierwszej kolejności warto rozejrzeć się za porządnym odkurzaczem hotelowym.

Godne uwagi są maszyny które charakteryzują się nie tylko dużą mocą, ale również cichą pracą i sporym workiem na śmieci. W niewielkich zakamarkach, w których nie można skorzystać z pomocy zaawansowanych automatów szorujących, mogą przydać się również nowoczesne szorowarki jednotarczowe. Przy dużych powierzchniach czyszczenie za pomocą szczotki i mopa nie jest najlepszym rozwiązaniem. W zadaniach tych niezbędne są automaty szorująco zbierające. Urządzenia te wykonają za nas nie tylko zamiatanie podłogi, ale również dokładnie ją umyją. Producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej niezawodne automaty w wersji na baterie, jak i również maszyny na kabel. Większy komfort zapewniają oczywiście maszyny bateryjne, ale ich największą wadą jest duża waga.

Dzierżawa sprzętu?

Dla wielu firm sprzątających ciekawą alternatywą może okazać się wynajem profesjonalnego sprzętu sprzątającego. Dzięki dzierżawie można szybko sprawdzić jak dany sprzęt sprawuje się w akcji i czy w rzeczywistości jest on przydatny.

W dzisiejszych czasach z wynajmu korzystają nie tylko małe firmy, ale również duże firmy sprzątające, które potrzebują niezawodnych maszyn. Na naszym rynku jest wiele rzetelnych firm, które oferują wynajem krótko i długoterminowy. Po nabyciu odpowiedniego doświadczenia i rozpoznaniu się na rynku będzie można oczywiście zrezygnować z dzierżawy i postawić na własne maszyny.

O czym należy pamiętać?

Niestety nawet najlepszy jakościowo sprzęt i maszyny czyszczące nie zagwarantują nam sukcesu bez porządnego personelu. Warto zatrudnić doświadczonych pracowników, którzy po odpowiednim przeszkoleniu wykorzystają w 100% potencjał sprzętu. Źle użytkowane maszyny czyszczące nie tylko nie będą spełniać swoich zadań, ale co najgorsze narażone będą na awarię.

Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest oczywiście inwestowanie w sprawdzony sprzęt od renomowanych producentów na który udzielana jest pełna gwarancja. Większość producentów zapewnia swoim klientom nie tylko fachowe doradztwo przy wyborze konkretnych maszyn, ale również zaawansowane szkolenia z ich obsługi. Pamiętać należy również i o tym, aby postawić na urządzenia czyszczące, które będzie można bez żadnego problemu serwisować. Przy zakupie mało znanych maszyn sprzątających istnieje zagrożenie, że ich ewentualna naprawa będzie wiązała się z dość dużymi wydatkami.

Odpowiednie środki czystości

Jak wspomniano powyżej, aby nasza firma sprzątająca odniosła sukces należy postawić nie tylko na odpowiednie maszyny i wykwalifikowany personel, ale również na środki czystości, które wbrew pozorom odgrywają bardzo ważną rolę. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest inwestowanie w środki czystości, które zalecane są przez producentów danego sprzętu czyszczącego. W ten sposób będziemy mieć 100% pewność, że poradzimy sobie nawet z największymi zabrudzeniami i co najważniejsze nie uszkodzimy obsługiwanych maszyn.

Porządne środki czystości od renomowanych producentów co prawda nie są tanie, ale jest to jednak z tych inwestycji, która na pewno bardzo szybko się zwróci. Warto postawić również na preparaty dzięki którym będzie można wydłużyć żywotność zakupionych maszyn. Niestety bez odpowiedniej konserwacji nawet najlepsze jakościowo urządzenia zaczną gorzej pracować albo co najgorsze odmówią nam posłuszeństwa.

Cenne wskazówki

Maszyny i sprzęt czyszczący na start może kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych. Na szczęście część tej kwoty można pokryć dzięki dotacją. Każdy kto planuje uruchomić własną działalność gospodarczą powinien dokładnie sprawdzić, czy nie ma możliwości skorzystać z dofinansowania.

Młode firmy sprzątające mogą skorzystać również z programu “Wsparcie w starcie”, dzięki któremu będzie można skorzystać z preferencyjnych pożyczek. Dla wielu osób ciekawą opcją może okazać się również leasing na maszyny czyszczące.

Komentarze:

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *