Jak wyposażyć salon kosmetyczny? Te 5 elementów robi różnicę, dlatego stanowią absolutny must have nowoczesnego gabinetu

salon kosmetyczny wyposażenie

Nie tylko kompetencje personelu i nowoczesne urządzenia kosmetyczne, ale jak się okazuje także meble kosmetyczne decydują o powodzeniu salonu wśród klientek i klientów. Wyposażasz swój gabinet kosmetyczny? Planujesz zmianę aranżacji i wymianę mebli na nowe? Podpowiadamy, jakie 5 mebli kosmetycznych powinno znaleźć się w Twoim nowym lub właśnie odświeżanym salonie urody.

1. Fotel kosmetyczny to podstawa

Dobrze dobrany fotel kosmetyczny to gwarancja komfortu – klientek salonu i osoby, która wykonuje zabiegi kosmetyczne. To właśnie fotel decyduje w znacznej mierze o wrażeniach osoby poddającej się zabiegowi. Warto wybrać go naprawdę starannie.

Fotel kosmetyczny powinien być wykonany z trwałego, łatwego do utrzymania w czystości materiału (dotyczy to zwłaszcza foteli z tapicerką w jasnych kolorach), co pozwoli wygodnie zadbać o wymaganą w salonie higienę. Wybierając fotel kosmetyczny warto zatem wziąć pod uwagę m.in. materiał tapicerki. A spośród czego możesz wybierać? Interesujący wybór foteli kosmetycznych, a także innych mebli przeznaczonych do salonu, znaleźliśmy na https://activeshop.com.pl/meble-kosmetyczne.html. Wśród foteli uwagę zawróciły m.in. fotele z regulacją w 4 płaszczyznach, sterowane za pomocą pilota, a także fotele kosmetyczne z funkcją grzania. To opcje najbardziej zaawansowane, które uzupełniały fotele bardziej klasyczne, idealne nie tylko w kosmetyce i wizażu, ale także w masażu.

Decydując się na konkretne rozwiązanie z pewnością warto zacząć od określenia, czy w salonie potrzebny będzie fotel na kółkach pozwalający na swobodne jego przemieszczanie, czy też na solidnej podstawie, bez opcji przemieszczania. Inne kryterium wyboru to sterowanie hydrauliczne lub elektryczne. Na koniec oczywiście design, który powinien idealnie harmonizować z aranżacją salonu.

2. Dobrze dobrany taboret kosmetyczny to gwarancja Twojego komfortu pracy

Tak jak w przypadku fotela, tak i tutaj zwróć uwagę na materiał, z jakiego wykonany jest taboret. Solidny, trwały, łatwy do utrzymania w czystości sprawi, że taboret będzie zawsze dobrze się prezentował. Poza tym zastanów się, czy chcesz taboret z oparciem, czy bez, a także z siedziskiem owalnym, czy wyprofilowanym w kształcie siodła. Jeśli taboret będzie wyposażony w kółka, zyskasz swobodę poruszania się. Niezbędnym elementem będzie tutaj także łatwe regulowanie wysokości taboretu.

3. Meble do przechowywania pozwolą na wygodną i sprawną pracę

Szafka, stolik – pomocnik, czy regał – wydawałoby się, że to meble o zdecydowanie mniejszym znaczeniu. Nic bardziej mylnego. To właśnie tego typu wyposażenie sprawia, że wszystko, co niezbędne podczas wykonywanego zabiegu masz zawsze pod ręką. Dodatkowo, uporządkowane, właściwie przechowywane kosmetyki, akcesoria i sprzęt kosmetyczny tworzą atmosferę harmonii, porządku i czystości. A na to właśnie zwracają uwagę klientki i klienci salonów urody.

Wybierając meble kosmetyczne do przechowywania zwróć uwagę nie tylko na ich funkcjonalność (wyposażenie w kółka, szuflady, wysuwane półki), ale także design i materiały, z jakich są wykonane. Półki drewniane, czy szklane? Stolik z tworzywa, czy z obiciem ze skóry ekologicznej? Dobrze, aby wyposażenie harmonizowało ze sobą w tym zakresie.

4. Sofa do poczekalni i recepcja zapewnią najlepsze pierwsze wrażenie

Wyposażając salon kosmetyczny nie można zapomnieć o wygodnej, solidnej sofie do poczekalni, czy też nowoczesnej recepcji. Dzięki takiemu wyposażeniu czekanie na zabieg i umawianie kolejnej wizyty będą zdecydowanie przyjemniejsze i komfortowe. Poza tym, tego rodzaju meble odpowiadają w salonie za pierwsze wrażenie. Jeśli będą dobrze dobrane, eleganckie i wygodne sprawią, że już od progu klientki i klienci będą postrzegać salon, jako miejsce oferujące wysokiej jakości usługi i zapewniające profesjonalną obsługę.

5. Coś, co wyróżni Twój salon

Może to być nowoczesna, designerska lampa lub wygodny uchwyt na ręcznik. Ekskluzywna sofa, czy też miska do pedicure z rolkami masującymi, zapewniająca maksimum komfortu podczas zabiegu. Wybierz element, który wyróżni Twój salon i który zwróci uwagę klientów. Dodatkowo, jeśli w swoim gabinecie koncentrujesz się na konkretnym zabiegu, dopasuj element wyróżniający właśnie do tego zabiegu (np. nowoczesna lampę UV do utwardzania żelu i lakieru hybrydowego, gdy w Twoim salonie wykonujesz przede wszystkim manicure).

Komentarze:

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *