Jak dyskonty walczą o pracowników? Ile może zarobić kasjer?

Jak dyskonty walczą o pracowników? Ile może zarobić kasjer?

Zastanawiasz się nad tymi pytaniami? Koniecznie przeczytaj ten artykuł. Przedstawiliśmy w nim, dlaczego warto pracować w sklepie oraz kto się tam nadaje. Sprawdź, czy jesteś wśród tych osób.

Plusy i minusy

Jeśli chcesz pracować w sklepie, nie musisz posiadać wysokiego wykształcenia. Nie jest niezbędne również doświadczenie – wszystkiego się nauczysz. Lubisz pracę z ludźmi? To bardzo ważne w wyborze tego zawodu. Jeśli tak, to ta praca jest dla Ciebie. Twoje obowiązki nie będą skomplikowane i wymagające wiedzy, ale często potrzebne będzie użycie siły fizycznej, stąd narażony jesteś na kontuzje oraz wypadki przy pracy. Jeżeli interesujesz się kuchnią oraz gotowaniem, masz szansę wykorzystać to w pracy doradzając klientom podczas zakupów – możesz wtedy podzielić się swoją wiedzą np. na temat zdrowego odżywiania. Podziel się ciekawostkami dotyczącymi lubianego przez Ciebie owocu lub zdradź sekret na smakowitą pieczeń. Duże firmy, do których należą poszczególne placówki często mają rozbudowany pakiet socjalny, co jest jest jednym z najczęstszych powodów składania swojego CV przez kandydatów na wolne etaty. Może on obejmować m.in. prywatne ubezpieczenie zdrowotne ułatwiające dostęp do wielu lekarzy specjalistów takich, jak ginekolog, kardiolog, endokrynolog lub psycholog oraz wykonywanie różnorakich badań. Koniecznie zobacz oferty gowork.

Pieniądze.

Nie oszukujmy się – to one są jedną z najbardziej istotnych kwestii przy wyborze miejsca zatrudnienia. Obecnie swoim pracownikom najwięcej płaci Lidl. W przypadku kasjera, który dopiero zaczął pracę, płaca utrzymuje się na poziomie 3 550 – 4 350 zł brutto. Osoba z dłuższym stażem pracy w tym dyskoncie dostanie wynagrodzenie w granicach 3 900 – 4 800 zł. Obsługa magazynu otrzyma na początku 3 750 do 4 500 tys zł. Biedronka swoim nowym pracownikom oferuje 3 460 – 4 090 zł, ale jeśli pracujesz tam już lata i awansowałeś na wyższe stanowisko, możesz dostać nawet 7 800 zł. Natomiast magazynier może zarobić również niemałą sumę pieniędzy, bo 6 320 zł. Na 3 miejscu znajduje się Netto z kwotą balansującą pomiędzy 3 200, a 3 900 zł brutto dla nowej osoby (źródło: https://bezprawnik.pl/zarobki-w-biedronce-i-lidlu-2022/).

Czego nauczysz się w sklepie?

Pracując w jednym z wielu punktów handlowych nauczysz się praktycznej ekonomii. Obsługując klientów musisz zwracać uwagę chociażby na prawidłowe wydawanie reszty. Ponadto poznasz tajniki i realia handlu, a także  elementy logistyki. Praca w sklepie uczy również zaradności. Dowiesz się np. co robić, by jak najwięcej produktów spożywczych zostało sprzedanych przed upływem daty przydatności do spożycia. Nauczysz się również pracy zespołowej, a także jak najlepszej obsługi klienta. Jeżeli zostaniesz kierownikiem, będziesz zarządzał pracą innych osób, a także posiadał większą odpowiedzialność.

Dla kogo jest ta praca?

Ta branża może być interesująca zarówno dla matek posiadających małe dzieci, jak i młodych mężczyzn. Wiele placówek oferuje również możliwość zatrudnienia w niepełnym wymiarze godzin. To zachęca studentów trybu dziennego. Osoba po 50 roku życia również może zdecydować się na zatrudnienie w Biedronce albo Lidlu. To dobry wybór dla ludzi lubiących aktywny tryb życia, dla których praca umysłowa byłaby zbyt nudna i męcząca. Sprawdzą się tam osoby pełne energii oraz empatii do drugiego człowieka. Jest ona niezwykle przydatna w pracy z ludźmi.

Komentarze:

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *