Nie przemęczaj się planowaniem czasu wolnego. To narzędzie zrobi to za Ciebie

co robić gdy mi się nudzi
co robić gdy mi się nudzi

Jesteśmy z pokolenia, które lubi (a nawet żąda), żeby wszystko było na już, od razu, w jednym miejscu i koniecznie BEZ WYSIŁKU. Dlatego takie inicjatywy jak Pizza portal czy Pyszne.pl są naszymi ulubieńcami. Szybko i wygodnie, za pomocą prostej wyszukiwarki możemy zjeść na obiad to, na co mamy aktualnie ochotę i jeszcze dostać na to rabat. Stąd też wziął się fenomen Allegro, Zalando czy Travelplanet. W natłoku informacji nie chce nam się szukać. Oczekujemy bogatej oferty z różnymi wariantami w jednym miejscu. Nic na to nie poradzę. Też taka jestem.

Spowodowane jest to po części tym, że duży wybór nas przytłacza. Z każdej strony ktoś nam coś oferuje. Coś unikalnego, jedynego w swoim rodzaju i w atrakcyjnej cenie. Aby się nie naciąć potrzebujemy punktów odniesienia. Szczególnie, gdy nie mamy rozeznania w branży. Świetnym punktem odniesienia są agregatory, które pozwalają w jednym miejscu wyszukać potrzebne informacje. Ostatnie lata to z pewnością ich najlepszy okres. Ale nie chcę nas przesadnie tłumaczyć, bo jesteśmy też leniwi 😉

Jak to się zaczęło?

Do Wrocławia przyjechaliśmy (osobno) z małych miast. W rodzinnych miejscowościach zawsze wiedzieliśmy do kogo iść po świeże mięso, kto ma ekologiczną marchewkę, a kto buty skórzane. Wiedzieliśmy też o każdej imprezie, która odbywała się w okolicy. Przeprowadzając się do Wrocławia chcieliśmy korzystać z dóbr kultury, by poniosło nas big city life. Zastanawialiśmy się co robić w wolnym czasie. Szukaliśmy informacji o wydarzeniach kulturalnych i imprezach w mieście na własną rękę. Przez chwilę moim ulubieńcem był PIK Wrocław, jednakże szybko zauważyłam, że publikowane tam są tylko newsy spółek/instytucji miejskich. Szukałam zatem dalej. Ciekawym, chociaż mało funkcjonalnym portalem okazał się wroclaw.pl. Dość szybko toporna wyszukiwarka mnie do niego zniechęciła. Trzeba było dużo czasu i energii poświęcić by móc znaleźć coś odpowiedniego. A jak już wspominałam, coraz mniej mam do tego cierpliwości. Wybredny charakter doprowadził mnie do:

Kiwi Portal

Skąd pochodzi nazwa – nie wiem. Portal zawiera ponad 200 różnych kategorii (choć nie liczyłam wszystkich ;p ). Wyszukiwarka jest tak wszechstronna, że na tej stronie można spędzić kilka godzin świetnie się bawiąc i planując swoje życie towarzyskie na wiele tygodni na przód. Swoje preferencje można ustawić na podstawie różnych parametrów: kategorii eventu, daty, miejsca (danego miasta lub województwa), odpłatności itp. W odróżnieniu od wcześniej przeze mnie wspominanych stronek nie znajdziemy tam repertuarów (bo po co?) czy komercyjnych ofert biur podróży. Świetna jest też aplikacja, która wyszukuje w czasie rzeczywistym imprezę, która może odbywać się tuż obok, a w której chętnie weźmiemy udział.

Kiwi Portal to portal kompleksowy. Moje serce podbiły nisze. Zapewne są kategorie, których tu nie znajdziemy, ale musielibyśmy długo się namyśleć, aby taką znaleźć. Wyszukiwarkę pokazałam koledze z pracy, który trenuje unikatową dyscyplinę sportową jaką jest triathlon. Nie dość, że na Kiwiportal jest taka kategoria to znaleźliśmy tam wiele wydarzeń sportowych, o których nie miał pojęcia (a myślał że wie o wszystkich).

Chętnie wykorzystuję go w pracy, aby wyszukiwać jarmarki regionalne, którymi moja firma mogłaby być zainteresowana. Najbardziej podoba mi się przycisk „bezpłatne”, który wyselekcjonuje imprezy, za które nie musimy płacić (a takie lubimy najbardziej). Często szukamy też newsów o planowanych imprezach, zawodach sportowych (biegach) oraz atrakcjach dla dzieci, gdy akurat odwiedzają nas znajomi z dzieciakami. Ciekawostką okazały się pchle targi, o których nie mieliśmy pojęcia i pewnie jeszcze przez długi czas byśmy o nich nie usłyszeli.

co robić gdy mi się nudzi

Zaplanuj sobie urlop

Ostatnio odwiedzając Warszawę nie wiedzieliśmy, co robić w wolnym czasie. Mieliśmy przyjemność skorzystać z wyszukiwarki kiwiportal i dzięki temu wzięliśmy udział w stand-upie kabaretowym. Tak mi się to spodobało, że cały weekend majówkowy zaplanuję właśnie za pomocą tego narzędzia. Chcemy objechać okoliczne miasteczka, obejrzeć zabytki i skorzystać z miejscowej oferty kulturalnej. I oczywiście popróbować lokalnej kuchni. Polecacie coś smacznego na Dolnym Śląsku? 😉

Powiedzcie, co robić w wolnym czasie ?

Komentarze:

comments

8 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *